Trenaliak egunero GPSa duten Renfeko trenei buruz erregistratzen duena · 1.078 zerbitzu historiarekin
Bilatu zure trena normalean nola doan ikusteko, edo kontsultatu puntualtasuna, denbora gehien galtzen den tarteak eta azken egunetako gorabeherak.
Orain: +4 min · Murcia aldera
Batez besteko historikoa (5 ibilbide): amaierako atzerapena +1,2 min ± 3,1 · gehienez +7,4 min ± 5,5
| Cuenca | +1,8 min ± 4,9 (4 egun) |
|---|---|
| Villena AV | +4,8 min ± 5 (4 egun) |
| Elx AV | +3,8 min ± 4,3 (4 egun) |
| Madrid Atocha | +4,8 min ± 4,4 (4 egun) |
| Albacete | +5 min ± 4,5 (4 egun) |
| Alicante | +4,8 min ± 5,6 (4 egun) |
| Murcia | +2 min ± 2,9 (4 egun) |
| Orihuela - Miguel Hernández | +4 min ± 2,9 (4 egun) |
| 2026-11-03 | amaiera +1 min · geh. +10 min |
|---|---|
| 2026-11-02 | amaiera −1 min · geh. +6 min |
| 2026-11-02 | amaiera −2 min · geh. 0 min |
| 2026-11-01 | amaiera +6 min · geh. +15 min |
| 2026-10-31 | amaiera +2 min · geh. +6 min |
Helmugara iristean izandako atzerapena, 2026-10-30 egunetik 2026-11-04 egunera.
| Ibilbideak | % ≤ 5 min | % ≤ 15 min | Mediana (min) | |
|---|---|---|---|---|
| Guztira | 3.852 | 53,4 % | 78,3 % | 5 |
| Distantzia ertaina eta eskualdekoak | 2.430 | 47,2 % | 75,4 % | 6 |
| AVE | 501 | 55,7 % | 77,6 % | 4 |
| Avant | 490 | 80,2 % | 94,5 % | 1 |
| Alvia | 210 | 55,7 % | 72,4 % | 4 |
| Euromed eta Intercity | 135 | 62,2 % | 84,4 % | 4 |
| Avlo | 86 | 43 % | 74,4 % | 7,5 |
| Ibilbideak | % ≤ 5 min | % ≤ 15 min | Mediana (min) | |
|---|---|---|---|---|
| 2026-W44 | 1.548 | 55,1 % | 78,8 % | 4 |
| 2026-W45 | 2.304 | 52,3 % | 77,9 % | 5 |
| Ibilbideak | % ≤ 5 min | % ≤ 15 min | Mediana (min) | |
|---|---|---|---|---|
| 00–06 h | 5 | 60 % | 80 % | 1 |
| 06–09 h | 36 | 47,2 % | 69,4 % | 6,5 |
| 09–12 h | 22 | 50 % | 63,6 % | 6 |
| 12–15 h | 31 | 29 % | 61,3 % | 11 |
| 15–18 h | 36 | 47,2 % | 63,9 % | 8,5 |
| 18–21 h | 65 | 32,3 % | 61,5 % | 11 |
| 21–24 h | 34 | 32,4 % | 64,7 % | 11,5 |
| Ibilbideak | % ≤ 5 min | % ≤ 15 min | Mediana (min) | |
|---|---|---|---|---|
| Barcelona Sants → Madrid Atocha | 67 | 50,7 % | 80,6 % | 5 |
| Madrid Atocha → Barcelona Sants | 64 | 43,8 % | 67,2 % | 7,5 |
| Madrid Atocha → Toledo | 54 | 92,6 % | 98,1 % | −2 |
| Reus → Barcelona França | 52 | 1,9 % | 34,6 % | 19 |
| Portbou → Barcelona Sants | 52 | 23,1 % | 63,5 % | 10 |
| Barcelona Sants → Portbou | 51 | 21,6 % | 58,8 % | 12 |
| Barcelona França → Reus | 48 | 14,6 % | 62,5 % | 14 |
| A Coruña → Vigo Urzáiz | 48 | 31,3 % | 89,6 % | 8 |
| Toledo → Madrid Atocha | 47 | 74,5 % | 89,4 % | 2 |
| Barcelona França → Tortosa | 46 | 63 % | 71,7 % | 4 |
| Vigo Urzáiz → A Coruña | 46 | 58,7 % | 89,1 % | 4 |
| Cádiz → Sevilla Santa Justa | 46 | 32,6 % | 78,3 % | 9,5 |
| Gunea | Ibilbideak | % ≤ 3 min | % ≤ 5 min | % ≤ 20 min (ofiziala) | Mediana (min) | P90 (min) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Guztira | 1.425 | 50,4 % | 59,6 % | 90,7 % | 2,9 | 19,1 |
| Madrid | 395 | 34,9 % | 42,8 % | 81,5 % | 7,6 | 27,5 |
| Barcelona (Rodalies) | 332 | 27,4 % | 35,2 % | 85,5 % | 8,9 | 24,5 |
| Bilbao | 166 | 84,9 % | 95,8 % | 100 % | 0,5 | 4 |
| Asturias | 109 | 50,5 % | 63,3 % | 97,2 % | 2,9 | 11,7 |
| Valencia | 95 | 76,8 % | 86,3 % | 98,9 % | −0,5 | 9,9 |
| Cantabria | 86 | 64 % | 76,7 % | 96,5 % | 1,9 | 14,4 |
| Sevilla | 68 | 57,4 % | 70,6 % | 98,5 % | 2,2 | 11,3 |
| Cádiz | 61 | 95,1 % | 95,1 % | 100 % | −0,8 | 1,5 |
| Murcia/Alicante | 41 | 68,3 % | 80,5 % | 95,1 % | 1,6 | 10,2 |
| Málaga | 35 | 74,3 % | 80 % | 100 % | 0,2 | 7,3 |
| San Sebastián | 31 | 32,3 % | 51,6 % | 93,5 % | 4,5 | 13,8 |
| otros | 4 | 75 % | 75 % | 100 % | −0,2 | 10,3 |
| Zaragoza | 2 | 50 % | 50 % | 100 % | 9,5 | 14,9 |
GPS bidez ikusitako azken geltokirako iritsiera, ordutegi ofizialaren aldean (5.950 bidaia; % 23,9 azken geltokia ikusita). Bidaiariarentzat atalase erabilgarriak: 3 eta 5 min; Renferen atalase ofiziala Cercaníasentzat 20 min da.
Jarraian dauden bi geltokiren artean batez beste irabazten diren atzerapen-minutuak, eta trenen zein zatik galtzen dituen 3 min edo gehiago.
| Tartea | Ibilbideak | Galdutako min (batez bestekoa) | ≥ 3 min-ko igaroaldien % |
|---|---|---|---|
| Ortigueira → Viveiro | 12 | 12,9 | 83,3 % |
| Ponte Mera → Ortigueira | 17 | 12,4 | 94,1 % |
| Barcelona Sants → Sant Vicenç de Calders | 63 | 11,7 | 88,9 % |
| Sariñena → Monzón - Río Cinca | 8 | 11,3 | 87,5 % |
| Sant Vicenç de Calders → Barcelona Sants | 71 | 10,5 | 88,7 % |
| Haro → Miranda de Ebro | 8 | 9,8 | 87,5 % |
| Madrid Chamartín → Zamora | 8 | 9,5 | 75 % |
| Lugo → Pedrelo - Celtigos | 9 | 9,4 | 88,9 % |
| Palencia → Valladolid | 43 | 9,3 | 72,1 % |
| Lugo → Rabade | 9 | 9,3 | 55,6 % |
| Dos Hermanas → Arahal | 25 | 8,8 | 80 % |
| Marçà - Falset → Móra La Nova | 17 | 8,7 | 100 % |
| Madrid Atocha → Barcelona Sants | 18 | 8,4 | 66,7 % |
| Faió - La Pobla de Massaluca (Fayón) → Nonaspe | 16 | 8,3 | 12,5 % |
| Burgos → Valladolid | 22 | 8,2 | 45,5 % |
218 gorabehera, 78.960 ordu guztira; kalkulatutako eragina: 5.242 tren eta 50.743 minutuko atzerapena.
| Kausa | Gorabeherak | Orduak | Kalkulatutako atzerapen-min |
|---|---|---|---|
| Beste arrazoi batzuk | 168 | 67.720,3 | 25.410 |
| Obrak / abiadura-muga | 12 | 9.128,2 | 12.468 |
| Azpiegituraren edo seinaleztapenaren matxura | 31 | 743,1 | 12.095 |
| Trenaren matxura | 6 | 686,9 | 770 |
| Meteorologia | 1 | 681,5 | 0 |
Ez dago bere batez bestekotik desbideratzen den trenik une honetan, edo oraindik ez dago historiko nahikorik (≥5 egun behar dira zerbitzu bakoitzeko).