Do 2026-10-19 ao 2026-11-02 · calculado o 2026-11-02 20:16 UTC
Canto acertan Trenalia e as súas fontes, medido co que pasou despois: cada noite compárase o que mostraba a web coa chegada real, medida por Trenalia cos paneis das estacións e coa posición GPS rexistrada durante todo o traxecto. Todo é automático: non se introduce nada a man.
Trenalia mide pola súa conta cando chegou cada tren: co panel de chegadas da estación de destino (ADIF ou RadarDeTrenes) cando o hai e, se non, coa posición GPS rexistrada de forma continua (entrada a menos de 700 m da estación, ou estimación coa última posición e velocidade se desaparece a menos de 3 km). Aquí compárase esa chegada co último atraso que publicou Renfe. Nesgo positivo = Renfe dá máis atraso do observado.
| Mostras | Diferenza media (min) | Coinciden ±2 min | Nesgo de Renfe (min) | p90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Todas as chegadas observadas | 33 | 4,8 | 45,5 % | 3,1 | 14 |
| Panel de chegadas do destino | 27 | 5,5 | 40,7 % | 4,2 | 15,4 |
| GPS: entrada na estación | 4 | 2 | 75 % | -2 | 5,2 |
| GPS: estimada ao perder o sinal preto | 2 | 2 | 50 % | -2 | 2,8 |
| Paneis ao paso por cada estación | 2.078 | 2,8 | 70,8 % | -0,3 | 6 |
A proba máis esixente: compárase o que mostraba a web en cada momento coa chegada medida por Trenalia (panel ou GPS), non co dato de Renfe. «Oficial» é o atraso que publicaba Renfe; «Trenalia», o proxectado. Mellora = canto reduce Trenalia o erro do oficial.
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 3.499 | 7,9 | 8,7 | 47,2 % | 38 % | 0,7 | -9,9 % |
| 0–15 min antes de chegar | 426 | 5,3 | 6 | 50,5 % | 42,7 % | 5,1 | -13,6 % |
| 15–30 min antes de chegar | 448 | 5,1 | 6,2 | 48,4 % | 42,2 % | 5,4 | -22,3 % |
| 30–60 min antes de chegar | 761 | 4,6 | 5,9 | 53,2 % | 43 % | 4,3 | -27,4 % |
| 60–120 min antes de chegar | 1.011 | 5,5 | 6,9 | 45 % | 32,2 % | 2,5 | -25,4 % |
| 2–4 h antes de chegar | 853 | 16,5 | 16 | 42,1 % | 36 % | -9,1 | +3,2 % |
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Media distancia e rexionais | 1.484 | 12,5 | 12,9 | 38,6 % | 27,4 % | -3,9 | -2,7 % |
| Euromed e Intercity | 863 | 4 | 4,2 | 47,9 % | 43,5 % | 2 | -6,9 % |
| AVE | 608 | 2,3 | 4,2 | 74,3 % | 62,3 % | 3,6 | -86,3 % |
| Alvia | 227 | 12,3 | 13,6 | 0 % | 0 % | 13,6 | -10,8 % |
| Avant | 200 | 2,5 | 2,6 | 86,5 % | 82,5 % | -0,5 | -2,2 % |
| Avlo | 117 | 7,9 | 12,2 | 34,2 % | 5,1 % | 12,2 | -53,7 % |
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-11-01 | 128 | 10,4 | 12,1 | 10,2 % | 3,1 % | 12,1 | -16,3 % |
| 2026-11-02 | 3.371 | 7,8 | 8,5 | 48,6 % | 39,4 % | 0,3 | -9,6 % |
O mesmo, tomando como final o último atraso que publicou Renfe ao rematar o traxecto (dispoñible para case todos os traxectos, pero non é unha medida independente). Mide se Trenalia se anticipa ao que Renfe acabará dicindo.
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 9.376 | 7,1 | 8,2 | 50,9 % | 45,6 % | 0,2 | -16,2 % |
| 0–15 min antes de chegar | 1.004 | 1,1 | 4,2 | 89,7 % | 72,4 % | 3,8 | -284,8 % |
| 15–30 min antes de chegar | 1.086 | 2,5 | 4,7 | 74,5 % | 62,1 % | 3,4 | -83,2 % |
| 30–60 min antes de chegar | 1.927 | 3,7 | 5,3 | 54 % | 46,4 % | 3 | -43,3 % |
| 60–120 min antes de chegar | 2.826 | 7,4 | 7,3 | 40,4 % | 39,1 % | 1 | +0,7 % |
| 2–4 h antes de chegar | 2.533 | 13,6 | 14,6 | 34,9 % | 34,6 % | -5,6 | -7 % |
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Media distancia e rexionais | 5.424 | 9 | 11 | 46,8 % | 38,4 % | 0,1 | -22,6 % |
| AVE | 2.155 | 3,6 | 3,6 | 65,6 % | 65,6 % | 0,5 | -1 % |
| Euromed e Intercity | 863 | 4,4 | 4,4 | 55,2 % | 52,5 % | -1,3 | +0,8 % |
| Alvia | 548 | 7,7 | 7,9 | 26,6 % | 27,6 % | 3,7 | -2,1 % |
| Avant | 251 | 3,1 | 3,6 | 68,1 % | 54,2 % | 2,7 | -14,6 % |
| Avlo | 135 | 9,7 | 6 | 24,4 % | 29,6 % | -6 | +37,7 % |
| Mostras | Erro oficial (min) | Erro Trenalia (min) | ±3 min oficial | ±3 min Trenalia | Nesgo (min) | Mellora | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-10-31 | 578 | 11,3 | 12,7 | 55,9 % | 44,6 % | 1 | -12,2 % |
| 2026-11-01 | 4.480 | 5,8 | 6,8 | 47,8 % | 46,7 % | 1,4 | -18,5 % |
| 2026-11-02 | 4.318 | 7,9 | 9,1 | 53,6 % | 44,6 % | -1,1 | -15,2 % |
Adéstranse cada noite co histórico e avalíanse coa última semana, que non se usa para adestrar. Só se activan se melloran claramente a referencia.
faltan datos faltan datos · adestrado 2026-11-01 04:28 UTC · — de — necesarios
faltan datos faltan alertas etiquetadas · adestrado 2026-11-01 04:28 UTC · — de — necesarios
Non hai datos oficiais cos que comparalas: etiquétase o que ocorreu despois. Se a distancia seguiu acurtándose, a alerta era coherente cos datos; se o tren de diante estaba parado nunha estación, probablemente era unha falsa alarma (situación normal de explotación).
| Candidatas avaliadas | 949 |
|---|---|
| Alertas mostradas | 880 |
| Seguiu acurtándose 2 min despois | 11,8 % |
| Probable falsa alarma (tren de diante en estación) | 0,9 % |
Revisión automática 3 h despois de cada alerta mostrada: se os dous trens remataron o seu traxecto con normalidade, se Renfe ou Adif publicaron unha incidencia na zona e se houbo alertas de rede preto. «Sen indicios» non é unha confirmación oficial: o dato oficial de accidentes publícao a CIAF.
| Sen indicios | 327 |
|---|---|
| Incidencia na zona | 215 |
| Con colisión ou descarrilamento no texto | 0 |
| Indicios para revisar | 170 |
| Sen datos | 38 |
| Revisadas a man | 0 |
Unha alerta de tramo ou de tren detido dáse por confirmada se algún tren implicado gañou 3 min ou máis de atraso entre 10 e 30 min despois; un salto brusco de atraso, se non se desfixo (non era un erro do dato).
| Alertas | Comprobadas | Confirmadas | |
|---|---|---|---|
| Tramo con varios trens perdendo tempo | 9 | 9 | 77,8 % |
| Tren detido fóra de estación | 213 | 193 | 62,2 % |
| Salto brusco de atraso | 39 | 38 | 100 % |
| Total | 261 | 240 | 68,8 % |
| Días con traxectorias | 3 |
|---|---|
| Mostras de posición por día | 75.720 |
| Posicións axustadas á vía | 99,1 % |
| Precisión estimada (mediana) | 144 m · p90 748 m |
Trenalia abre hipóteses cando ve en vivo un tren parado ou varios trens con problemas nun tramo, e compróbaas soas ao cabo de 3 h 30 min cos atrasos reais. Cada noite, ademais, volve simular as situacións do día anterior co motor para ver se as reproduce. Non son avisos de Adif nin de Renfe.
| Mostras | Confirmadas | Con aviso oficial | Votos de viaxeiros | |
|---|---|---|---|---|
| Corte ou interrupción | 22 | 86,4 % | 1 | 0 |
| Tren parado ou avariado | 79 | 78,5 % | 23 | 0 |
| Mostras | Reproducidas | |
|---|---|---|
| Marcha lenta | 47 | 0 % |
| Tren parado ou avariado | 5 | 0 % |
| Corte ou interrupción | 590 | 0,7 % |
Patróns aprendidos: 478 · validados polo responsable: 0 · propostos: 0 · retirados: 11